5238

Заняття проходять online. Реєструйтесь у Viber

Векторна графіка

Векторна графіка для чайників: Adobe Illustrator | itschool.ua

19 12

Векторна графіка для чайників


Знання, що необхідні практично всім дизайнерам, верстальщикам, програмістам, інженерам монтажу — це основи векторної графіки і робота з растровими зображеннями. Їх дітям віком від 9 до 16 років в Main IT School викладають фахівці-практики.


 
Що таке растрові зображення?


У растровій графіці використовуються маленькі точки. Кожне растрове зображення — це мозаїка, що складається з величезної кількості мініатюрних осередків (пікселів), які містять відомості про певний колір.
Найпоширенішими і найбільш зручними форматами растрових файлів для створення цифрових малюнків, фотографічних зображень високої якості і редагування їх в Фотошопі є PNG, JPEG.
Переваги растрових зображень:
чіткість дрібних елементів;
різноманітна гамма кольорів;
прості методи створення та обробки.
Недоліки:
файли з великою кількістю пікселів займають більший об'єм пам'яті;
їх не можна масштабувати без втрати якості зображення.
 

 
Що таке векторна графіка?


У порівнянні з растровими, векторні малюнки складаються не з осередків-пікселів, а з опорних точок, що з'єднуються за допомогою прямих і кривих ліній. Кожна лінія має свою форму, товщину, колір, стиль (суцільна або пунктирна). Все замкнуті лінії заповнюються кольором або певної текстурою, кольором або візерунком.
Найбільш поширені векторні формати — це AI, SVG. У них створюють діаграми, логотипи, іконки, технічні креслення і схеми.
Основні переваги векторної графіки:
маленький розмір зображень, які займають мінімум пам'яті;
можливість без втрати якості міняти їх розміри.

Серед недоліків:
для відображення файлів у векторному форматі потрібно здійснити певні обчислення;
створення динамічних персонажів і сцен не завжди можливо зробити в векторному вигляді, оскільки складні різнокольорові зображення складаються з безлічі кривих і точок.
Найпопулярніший редактор векторної графіки — це Ілюстратор. Він застосовується для створення зображень високої точності і чіткості — фігурних назв, стилів і логотипів, схем, діаграм, креслень, а також векторних об'єктів.

Растрова і векторна графіка мають певні особливості, які потрібно враховувати при виконанні поставлених завдань. Більш докладно робота з Adobe Illustrator, векторна і растрова графіка вивчаються на заняттях в Main IT School.

Коментарі ()

    Написати коментар

    Зворотній зв’язок