364

Київ, вул. Будівельників 39

+380996883445 (Viber)

Створення мультфільму: від сценарію до екрану | itschool.ua

Створення мультфільму: від сценарію до екрану

04 04

Створення мультфільму: від сценарію до екрану


Мультфільми приваблюють своїми лініями і яскравими фарбами не тільки нийменших, але й дорослих. Раніше навіть над простою анімацією працювала команда професійних мультиплікаторів у спеціалізованих студіях із набором відповідних інструментів. Сьогодні кожен користувач комп'ютера або мобільного пристрою може зробити мультик самостійно. В інтернеті є безліч ресурсів для покадрової анімації. Кращі програми для створення мультфільмів — Toon Boom Harmony і MOHO.
 

Із чого починається процес створення мультфільму?


Стандартна відповідь — з ідеї. Потім створюється сценарій до мультфільму. Немає єдиного простого способу його написання, але є кілька порад щодо його правильного формування.
Головне, щоб сюжет простим і лаконічним, що дозволить передавати контент швидко і чітко. Текст повинен бути легким для розуміння і простим у передачі, що забезпечить його правильне сприйняття. 
 

Основні компоненти сценарію, без яких неможливе створення мультфільмів:


  • заголовок сценипозначається арабськими або римськими цифрами;
  • назва сценивиділяється жирним шрифтом після цифри;
  • дескриптори (дужки)використовуються для визначення того, де має бути відтворено дію;
  • короткий опис.Характеристики плану, опис кімнати, предметів, поведінки акторів і контексту дії. У максимально простий формі передати глядачеві те, що відбувається на знімальному майданчику;
  • імена персонажівпишуться великими літерами, розділені діалоговим модулем;
  • діалоги — розмови між персонажами — повинні розташовуватися по центру схеми документа, точно так же, як імена дійових осіб.
 
Форматування можна робити в будь-якому текстовому редакторі або використовувати програми, які автоматично форматують роботу, такі як Final Draft.
Далі робиться розкадровка — серія малюнків, які дозволяють представити весь мультфільм кадр за кадром. Саме на цьому етапі визначаються всі переходи, редагування й послідовно коригується склад обраних кадрів. Спочатку у спеціальних програмах робиться статична розкадровка, а потім — мобільна версія, яка допомагає позначати проходи, а також великі плани.
 
Далі ілюстратори створюють анімацію — головних героїв, фони, ліси, будівлі та багато інших елементів. Це досить складний етап, на якому одночасно анімується до декількох десятків незалежних об'єктів на одному елементі. Усі перераховані вище елементи наносяться на фон, створюючи єдину композицію.
На завершення роботи необхідно подбати про такі деталі, як звуки і голоси, і внести виправлення в відображувані кольори.
Створена таким чином анімація тепер готова до перегляду першими глядачами.
Вищеперераховані етапи називаються: пре-продакшн, продакшн і пост-продакшн.
 

Програма для створення мультфільмів Toon Boom Harmony


Раніше вона називалася Toon Boom Express. Це програмне забезпечення складається з трьох рівнів програмних пакетів:
  • Harmony Essentials— навчальний пакет з основними інструментами малювання та анімації, розроблений спеціально для початківців;
  • Harmony Advanced— удосконалена версія, призначена для творчих фрілансерів і анімаційних студій;
  • Harmony Premium— це першокласний професійний пакет із безліччю додаткових опцій.

 


Особливості Toon Boom Harmony: уроки, плюси і мінуси


  • Деформатори та інструменти для вирізання анімації.
  • Великий вибір кольорів та інструментів для малювання.
  • Конвеєрна інтеграція з багатьма зовнішніми програмами.

 


Плюси Toon Boom Harmony


  • Полегшує всю роботу — від дизайну персонажів до ефектів постпродакшену.
  • Завдяки різним пакетам можна вибрати відповідну версію.
  • Проста інтеграція 2D у 3D.
Мінус — вимагає детального навчання, тому що самостійно в ній доведеться довго розбиратися.

 


Студія 2D анімації Moho: уроки й можливості


Зараз називається AnimeStudio — недороге та просте у використанні рішення для 2D-анімації для Mac і Windows. Це мініатюрний набір, що дозволяє створювати мультфільм кадр за кадром, а потім експортувати його у відеофайл та зберігати на SD-карту. Усупереч назві, це не обов'язково має бути японське аніме.
Програма ідеально підходить для перших спроб створення власних анімацій, коміксів або інтерактивних презентацій.
 
Є дві версії Moho:
  • Debut— базова потужна програма для анімації, яка підходить як для початківців, так і досвідчених фахівців. Вона дозволяє користувачу малювати й анімувати свої власні імпортовані з файлу, а також вбудовані об'єкти. Анімацію можна створювати трьома способами: за допомогою «кісток» — переміщення елементів скелета об'єкта, окремих шарів зображення або тільки з обраних точок;
  • Professional— більш просунуте програмне забезпечення для художників з безліччю інструментів для поліпшення процесу анімації.
Плюси: повна підтримка планшета й векторної графіки, добре розроблена система шарів, анімація з використанням кісткової системи, інтеграція з Photoshop і можливість озвучувати фільм під час роботи над ним.
Мінус:мало функцій для професійного використання.
 
Якщо у вас є ідеї мультфільмів або хочете навчитися їх створювати, записуйтеся на курс з анімації у IT School. Ми допоможемо створити мультфільм і за бажання перетворити його на матеріал, який буде гідний таких премій за кращу анімацію, як «Оскар», «Ені», «Ансі», «Золотий глобус», «Сезар», «Ікар», «Ніка» і «Крок».
 

Коментарі ()

    Написати коментар

    Зворотній зв’язок