553

Створення ігор в KODU для дітей | itschool.ua

Створення ігор в KODU для дітей

25 12
Хочете створювати захоплюючі ігри в 2D і 3D будь-яких спеціальних знань в області програмування, не написавши жодного рядка коду? Про те, як це зробити в програмі Kodu Game Lab, ми розповімо в цій статті.
 

Що таке Kodu Game Lab?


Це безкоштовне середовище візуальної розробки для створення комп'ютерних ігор, створена фахівцями Microsoft. Вона вважається одним з кращих інструментів для створення вражаючих 3D-ігор, які можна запускати на комп'ютері або на консолі Xbox. Від користувача не потрібні будь-які знання програмування або застосування складних графічних бібліотек. Всім цим можна керувати тільки за допомогою миші або тачпада.
 
Цей додаток, що був випущений в 2009 році, спочатку привернув увагу викладачів як цікава методика в залученні дітей до ігрового дизайну, розвитку логіки і програмування. Вона дозволяє створювати об'єкти з повним середовищем без єдиної строчки коду.


Як працює Kodu Game Lab?


Весь графічний інтерфейс користувача заснований на піктограмах. Створивши свою діаграму, він отримує доступ до великих параметрів, які дозволяють вручну налаштовувати всі аспекти виробництва.
 
Програма дуже проста, вона не викличе проблем під час гри навіть у наймолодших користувачів.
 
На кожному етапі програма пропонує низку порад і прийомів, а також прості керівництва, які допоможуть зрозуміти, як вона працює.
 
Кожну міні-гру, що запропонована в рамках цих посібників, користувач може редагувати на свій розсуд. Завдяки цьому він може попередньо переглянути спосіб виконання певних операцій і використовувати його в своєму проекті.
 
Інтерфейс живий і інтерактивний. Традиційно реєстрація починається зі створення імені користувача та PIN-коду, але можна і протестувати програму — перевірити свої навички в якості гостя.
 
Не потрібно писати якийсь код для створення об'єктів або середовищ, тому що все робиться в меню. Елементи управління для перегляду меню розташовані в нижній частині панелі. Це дуже зручно, тому що головні інструменти знаходяться завжди під рукою.
 
Розробка гри з нуля починаємо зі створення світу, в якому вона буде відбуватися. Kodu Game Lab дозволяє:
 
— швидко і зручно редагувати землю,
— піднімати і опускати місцевість,
— додавати воду і встановлювати її рівень,
— застосовувати до проекту різні об'єкти — дерева, фрукти, монети, кораблі, літаки, хмари, каміння і багато іншого. Для більшості з них програма надає набір попередніх звуків.
Інструмент пропонує можливість створення шляхів, за якими будуть переміщатися герої.
Передбачений великий пакет опцій, що дозволяє налаштувати світ гри під свої переваги:
— налаштування динаміки роботи камери,
— відображення інформації про доступні в грі ресурси, сили таких явищ, як вітер або хвилі, колір неба і освітлення, гучність звуків тощо.
На кожному етапі можна попередньо переглянути ефекти роботи і протестувати настройки, що використовуються .
 
Найскладніша частина розробки гри за допомогою цього інструменту — створення взаємодій між об'єктами.
 

Основні вимоги Kodu Game Lab до обладнання


Для коректної роботи Game Lab Code в комп'ютері повинні бути встановлені: відеокарта, що підтримує бібліотеку DirectX (9.0c або новіший) і технологія Shader Model (2.0 або новіше);
NET Framework 3.5 і XNA Framework 3.1 Redistributable, що потрібні в операційній системі;
процесор Intel Pentium / AMD Athlon (або краще);
оперативна пам'ять — 1 ГБ або більше;
HDD — 303 МБ вільного місця на жорсткому диску;
Операційна система: Windows XP, Vista, 7, 8, 8.1 і 10 (32/64-біт).
При всій простоті меню перш, ніж починати працювати з програмою, краще уважно вивчити її можливості. Дітям краще наживо побачити, як це робить досвідчений користувач, ніж читати інструкції та дивитися безліч навчальних відео.
 
Запишіть свою дитину в IT School — і вже після першого заняття вона створить своє унікальне ігрове середовище.

Коментарі ()

    Написати коментар

    Зворотній зв’язок