192

Заняття проходять online. Реєструйтесь у Viber

Створення ігор в Construct

Як навчитися мислити, як програміст, створюючи гри в Construct

25 12

Створення ігор в Construct: почни думати, як програмістЯкщо ваша дитина вигадала сюжет комп'ютерної гри, але не знає, як його реалізувати, скористайтеся безкоштовним додатком Construct. Про те, як з ним працювати, ми поговоримо в цій статті.

 


Якими перевагами володіє додаток Construct?Програма Construct — ідеальне рішення для початківців програмістів і розробки простих ігор різних жанрів і складності в 2D графіку.
 
При використанні цього програмного забезпечення не потрібно знати мови програмування.
Таке рішення підійде людям, які мають намір швидко і легко створити свою гру або намагаються відійти від застарілої технології Flash.
 
Основою є движок, розроблений із застосуванням HTML5. Construct доступний в безкоштовній версії, але вона має безліч обмежень, що дозволяють використовувати до 100 різних подій. Включає безліч інструментів і плагінів для:
 
обертання, масштабування об'єктів, роботи з графікою і звуковими ефектами;
установник послідовності дій;
фізичні моделі ігрових можливостей.
Створені Ігри такого типу в різних операційних системах, їх можна тестувати разом з друзями через браузер, створювати власні плагіни для збільшення продуктивності програмного забезпечення.
 
На офіційному сайті виробника можна завантажити додаткові звуки, спецефекти або інші надбудови, що розширюють можливості редактора.
 
Додаткові можливості Construct:
публікація ігор на мобільних пристроях і веб-порталах. Опублікувати готові роботи дозволяється на мобільних пристроях (Android, iOS), на ПК і в додатках Windows 8, а також на сторінках Facebook або Chrome WebStore;
вбудовані навчальні посібники та шаблони дизайну;
вбудований фізичний движок;
відсутність вимог до дизайну.
 

Як здійснюється створення ігор в Construct?


Перш, ніж приступити до розробки гри, важливо витратити деякий час, щоб ознайомитися з інтерфейсом.
Додаток працює на всіх популярних платформах: iOS, Windows, Linux, Android. Підтримує Google Chrome, Firefox, Internet Explorer 9 +, Safari 6 + і Opera 15+ в настільних браузерах, а також підтримує Safari в iOS 6 +, Chrome і Firefox для Android, Windows Phone 8 +, BlackBerry 10+ і Tizen.
 
У 2014 році його почала підтримувати онлайн-платформа консолей Nintendo, а в 2016 році — Xbox One.
Створювати ігри в Construct 2 дуже просто і весело: просто перетягувати об'єкти, додавати до них моделі поведінки і оживляти їх за допомогою подій.
 
Необхідно створювати «листи подій», схожі на вихідні файли, які використовуються в багатьох мовах програмування. На кожному аркуші перераховані події, які містять дії. Завдяки їх об'єднанню можна програмувати складні системи без програмування. Групи використовуються для одночасного включення і відключення кількох подій.
 
Цей процес можна порівняти із зведенням будівлі з маленьких блоків. Можна створити гру за готовим шаблоном або погратися з блоками, перетворивши їх на щось більш цікаве. Це дозволяє почати мислити, як програміст. Рішення приймаються на основі дерева вибору, що складається з тисяч умов і змінних.
 
Запрограмувавши свого героя-бота, його можна «навчити» процедур атаки і ухилення.
Однак у цій програмі є два серйозних мінуси:
експорт вже готових ігор на додаткові платформи здійснюється за допомогою сторонніх програм;
відсутність русифікованої версії інтерфейсу. Тому бажано знати англійську мову на рівні побіжного перекладу тексту і розуміння термінології.
Самостійне освоєння меню займає досить багато часу, тому краще один раз побачити весь процес створення гри від початку до кінця наживо.
Запишіть дитину на курси в IT School. Дуже швидко вона почне думати, як програміст, і самостійно створювати круті комп'ютерні ігри.

Коментарі ()

    Написати коментар

    Зворотній зв’язок