1132

Що таке Bootstrap

Що таке Bootstrap

28 12
При створенні сайтів (верстці) фронтенд розробник використовує багато коду, щоб надати правильний вид сторінкам. Певні його частини присутні на різних сайтах постійно, тому для прискорення роботи використовуються спеціальні фреймворки. Одним з них виступає Bootstrap.
Щоб зрозуміти, що таке бутстрап, необхідно ознайомитися з його основними можливостями, використовуючи стандартну документацію. Новачкам складно самостійно вивчати нові технології, тому розглянемо важливі моменти в цій статті.

Під bootstrap 3 або 4 мається на увазі інструмент, що містить в собі набір шаблонів і інструментів CSS, HTML, JS. При правильному його використанні розробник сайтів значно прискорює роботу над проектом. Даний фреймворк можна використовувати без обмежень абсолютно безкоштовно. Він поширюється по відкритій ліцензії. Творці бутстрап регулярно оновлюють його можливості. Через це не всі браузери підтримують нові функції.

З чого складається bootstrap?
Усередині інструменту «вшиті» наступні компоненти:
• стандартні класи для стилізації змісту сайту (картинок, тексту, таблиць, меню, кнопок і т.д.);
• сітка бутстрап дозволяє швидко розмічати сторінку, яка адаптується під будь-які розміри екранів;
• класи для швидкої вставки навігаційного меню, модальних вікон, кнопок, списків, що випадають, і інших елементів інтерфейсу;
• класи для створення відступів, вирівнювання тексту або зображення, установки фону елементу і т.д.
Випуск оновлень відбивається на можливостях бустрапа: вони постійно розширюються, змінюється підхід до створення сайтів. Популярна версія 3, побудована на float, поступово замінюється bootstrap 4, який використовує CSS Flexbox. Обидві версії робочі і активно застосовуються розробниками.

переваги Bootstrap
Існуючі бутстрап шаблони використовуються для створення фронтенд частини сайтів через низку позитивних властивостей:
• кроссплатформовість і кроссбраузерність. Зміст сторінок коректно відображається у всіх браузерах, які підтримують даний фреймворк. Спочатку задані стилі не збиваються;
• можливість створювати адаптивний сайт максимально швидко навіть новачками. Досягається за рахунок заздалегідь прописаних шаблонів. За їх розробку відповідають справжні професіонали, тому результат верстальника завжди буде якісним;
• вбудовано багато компонентів. Вони протестовані безліч разів, відрізняються стабільною роботою;
• гнучкість настройки. Існуючі шаблони можна стилізувати, виходячи з особливостей конкретного дизайну сайтів. Редагуючи стилі CSS, встановлюються власні параметри (відстані, кольору, радіусу заокруглення і т.д.);
• єдиний стиль. Стандартні компоненти, які вставлюються на сторінку за допомогою певного класу, поєднуються між собою;
• доступний новачкам. Щоб зверстати перший сайт, не потрібно володіти ідеальними знаннями CSS, JavaScript, JQuery. Досить вивчити основи. Завдяки цьому досягається низький поріг входження;
• величезне співтовариство людей. Існує багато навчальних матеріалів (відеоролики, статті), в них можна знайти відповіді на будь-які питання. Тому сайти на бутстрап створюються не тільки після вивчення стандартної інструкції.

Все більше користувачів інтернету відвідують веб-сайти з мобільних пристроїв. Це призводить до необхідності створення адаптивного дизайну. Використовуючи можливості Bootstrap, розробник швидко досягає завданої мети.

Основні інструменти і компоненти
Розробникові сайтів доступні такі інструменти:
1. Сітка. Складається з 12 колонок фіксованої ширини. Розміри залежать від класу, що використовується. Сітка повністю адаптивна, може підключатися окремо в проект.
2. Шаблон. Залежно від особливостей сайту, що створюється,  вибирається фіксований або «гумовий» (розтягується на всю ширину блоку).
3. Медіа. Призначається для стилізації відео або картинок.
4. Типографіка. Використовується для красивого оформлення контенту або статей. Вбудовані стилі призначені для цитат, заголовків, абзаців, абревіатур, підзаголовків і т.д.
5. Таблиці. Застосовується для швидкої вставки таблиць. Функції дають можливість реалізовувати сортування.
6. Форми. Готові рішення використовуються, якщо потрібно додати можливість реєстрації користувачів на сайті, покупку товарів, зворотний зв'язок. Є можливість підсвічувати неправильно введені поля, встановлювати радіокнопки, виводити підказки.
7. Навігація. Зазвичай меню навігації створюється довго, особливо новачками. Бутстрап спрощує процедуру, реалізуючи «хлібні крихти», тулбар, таби і інші.
8. Кнопки. Готові класи вставляють кнопки різного призначення. Є можливість реалізувати «випад» їх різновидів.
9. Алерт. Виводить на екран спливаючі вікна з підказкою або помилкою.
10. Прогрес-бари. Дозволяють оформляти рядок, що відображає прогрес.

Наведені компоненти і інструменти Bootstrap не повною мірою відображають всі його можливості. Їх набагато більше, потрібно більше часу для вивчення.

Відмінності між Bootstrap 3 і Bootstrap 4
Розробники в проектах намагаються використовувати останню версію фреймворку. На момент написання статті актуальною є бутстрапа 4. Верстка сайту з його допомогою проводиться швидше, адже він заснований на flexbox. Версія 4 стабільно працює у всіх популярних браузерах.
Якщо потрібно домогтися підтримки більшої кількості браузерів, застосовується bootstrap 3. Він коректно відображає контент в Internet Explorer 8 і 9. Але проблеми можуть виникати з градієнтами, закругленнями кутів, тінями. Виявляється все це через властивості CSS3, які застосовуються в третьому бутстрап, але не підтримуються версіями браузера.

Як підключити Bootstrap
Користуватися всіма можливостями фреймворка можна після того, як ви правильно підключили бутстрап до сайту. На офіційному сайті getbootstrap.com можна повністю завантажити файли в архіві, або скопіювати посилання для підключення.
Якщо мається на увазі використання не всіх компонентів бутстрап, непотрібні — відключаються і, таким чином, позбавляються від зайвого, прискорюючи швидкість завантаження сайту. Коли початкові функції визначені, натискається «Compile and Download». У викачаному архіві знаходяться оптимізовані файли, виходячи з обраних користувачем параметрів. Залишається тільки підключити файл bootstrap.min.css до вихідного коду сайту.
Підводячи підсумок, слід зазначити, що bootstrap — унікальний помічник професіонала- або початківця-розробника сайтів. Записавши дитину на курси в IT школі «Main School», вдається підготувати якісну базу знань, яка стане їй в нагоді при створенні першого сайту.

Коментарі ()

    Написати коментар

    Зворотній зв’язок