951

Київ, вул. Будівельників 39

Як навчити дитину робити уроки самостійно?

Як навчити дитину самостійно робити уроки | itschool.ua

17 08
Всім школярам потрібно робити домашні завдання, а батькам доводиться це контролювати і перевіряти.
У першому класі, та й в молодшій школі, уроки проходять в ігровій формі, тому більшість новоявлених учнів охоче роблять завдання.
Однак так відбувається не завжди: якщо інтереси дитини не збігаються з темою заняття, то вона не зрозуміє його змісту і не стане робити завдання. Пояснювати це ваше чадо буде різними причинами: починаючи від боязні, що однокласники висміють за неправильно виконане домашнє завдання, і закінчуючи відсутністю здібностей до досліджуваної дисципліни, а також наявністю більш важливих і цікавих, на його думку, справ.

Коли починати привчати дитину до самостійного виконання завдань?


Для звикання до шкільної дисципліни дитині потрібно в середньому не менше півроку (комусь — більше, комусь — менше). Щоб до другого і третього класу у нього виробилися навички самостійності, вчитель з першого класу завдає нескладні завдання. Малюк повинен буде робити їх сам, а батьки — тільки перевіряти і направляти на певні думки, а не навпаки.
 Перед тим, як починати привчати своє чадо самостійно робити уроки, необхідно пояснити на конкретних прикладах, що для нього школа — це такий ж важливий обов'язок, як для батьків — робота. За якість її виконання потрібно нести повну відповідальність. Важливо, щоб дитина зрозуміла, що вчиться виключно для себе, а не для когось, не для галочки чи оцінки в журналі.

Як організувати робоче місце школяра і його час?


Якщо письмовий стіл зручний і все необхідне буде знаходитися під рукою, дитина стане більш відповідально ставитися до домашніх завдань.
Важливу роль відіграє правильно підібране освітлення.
Слід прибрати з очей учня все, що буде відволікати його — комп'ютер, телевізор, іграшки та домашніх тварин і т.д.
Самостійність і результативність учня багато в чому залежить від правильності формування режиму дня.
Важливо, щоб кожен день у нього був час для виконання улюблених справ — хобі або відвідування спортивної секції.
Після повернення зі школи або гуртка потрібно, щоб малюк кілька годин відпочив.
Пообідав, погуляв, подивився мультики і тільки після цього приступив до виконання уроків. Для виховання дисциплінованості потрібно, щоб це відбувалося в один і той же час. Ідеально — з 15:00 до 18:00.
Надайте дитині можливість самому вибирати послідовність виконання завдань. Дітям зручніше починати з легких завдань і закінчувати складними.
Ні в якому разі не можна поспішати, інакше матеріал не засвоюється. Але і розтягувати роботу не варто. Для цього потрібно встановити тимчасові обмеження. Наприклад, закінчити уроки і їх перевірку до підготовки до сну. В цей час організм налаштовується на відпочинок, і інформація сприймається дуже важко.
Для зручності, за аналогією зі школою, після виконання кожного уроку потрібно зробити невелику перерву на 5-10 хвилин. Це дозволить привести думки в порядок і вже з новими силами перейти до наступного завдання.

Як стимулювати розвиток інтересів дітей за допомогою мотивації?


Самостійність безпосередньо залежить від мотивації і сили волі. Оскільки у маленької дитини вона невелика, її потрібно стимулювати.
Для цієї мети категорично не можна використовувати покарання. Ні в якому разі не можна підвищувати на малюка голос, а тим більше — бити. Особливо це стосується поганих оцінок. Адже таким чином ви геть відіб'єте бажання вчитися і взагалі щось робити. Помилки дитина повинна сприймати як безцінний досвід, який дозволить йому стати краще.
Незалежно від результату завдання, слід хвалити учня, говорити, який він розумник. У цьому випадку допомагає спеціально продумана система заохочень:
вкусняшки,
нові іграшки,
походи в цікаві місця, розважальні центри, відвідування різних заходів.
Одним з мотивуючих елементів до успішного навчання є красиве і яскраве шкільне приладдя, яке учень буде із задоволенням використовувати за призначенням.
Після уроків потрібно дозволити малюкові зайнятися улюбленою справою. Добре, якщо ви разом почитаєте книжку або пограєте в гру.
Оскільки всі діти різні, то до кожного потрібен особливий, індивідуальний підхід. Його вам допоможуть підібрати професіонали Main IT School. Під їх керівництвом діти завжди вчаться із задоволенням та інтересом. Переконайтеся в цьому особисто, записавши свою дитину в нашу IT-школу.

Коментарі ()

    Написати коментар

    Зворотній зв’язок