Дитина хоче стати програмістом і вимагає, щоб ви записали її на спеціальні курси. Або навпаки, — дитина нічого не хоче, але цілими днями сидить за комп'ютером, і спроба відправити її пограти в футбол закінчується розмовою на підвищених тонах. І ще одна ситуація: ваш син або дочка просто нудьгує; у нього чи неї немає яскраво вираженого хобі. Варіант розвитку подій в кожному з названих випадків однаковий: запишіть дитину в IT-школу. Додаткова комп'ютерна освіта точно не завадить, а як раз навпаки, допоможе розвиватися в різних напрямках, привнесе яскраві фарби в життя школяра і дозволить знайти себе в цьому світі. Ми визначили 7 основних причин, з яких варто віддати свою дитину в IT-школу.
Це цікаво!
Зазвичай сучасних дітей складно чимось захопити. Але хобі, пов'язані з гаджетами і вивченням комп'ютерних технологій, — кардинально інша історія. Як показує практика, школярі не тільки із задоволенням відвідують заняття в айті-школи, а й без нагадувань виконують домашні завдання і навіть намагаються вивчити, спробувати зробити трохи більше, ніж їм завдали на уроках. таке хоббі навіть можна використовувати в якості мотивації: коли зробиш все, що завдали в загальноосвітній школі, то зможеш повернутися до програмування.
Айті не набридає. Якщо дитина вже прозаймалася на курсах дві-три тижні і зрозуміла, що це її, то швидше за все вона доведе справу до кінця і пройде повний цикл навчання. Причому — із задоволенням і без примусу.
Вивчення основ програмування розвиває логіку і аналітичні здібності
У програмуванні все «вирішує» логіка. Щоб виконати одну об'ємну задачу, її потрібно розкласти на ряд дрібних. На перших порах це допомагатимуть робити викладачі, але мета викладача IT — навчити основним принципам програмування, а не тільки мови і інструменту. Найголовніше для розробника — розуміти, де ти зараз знаходишся, і що потрібно зробити, щоб домогтися бажаного результату. Це як раз про логіку і вміння аналізувати, структурувати свої думки, впорядковувати дії. Навчившись застосовувати логічне мислення при вирішенні задач в програмуванні, дитина поступово звикає застосовувати такий підхід у всіх проблемних ситуаціях. Це здорово допомагає і в навчанні, і в житті. Причому такий навик не забувається, він залишається з людиною назавжди, як їзда на велосипеді.
Хто сказав, що ваш дитина — не комп'ютерний геній?
Ніхто не чекав від просто хлопця Марка Цукенберга, що він створить нове явище в суспільстві — соціальні мережі. Стів Джобс теж не народився із золотою ложкою, звичайний підліток, який почав збирати свої комп'ютери в гаражі до того, як закінчив школи, — а потім взяв і придумав смартфон. Так-так, раніше про таке диво техніки, як телефон з інтернетом, навіть і мріяти не могли! Ці хлопці не були геніями і захоплювалися у вільний час звичайними для підлітків речами, але вдобавок до них — ще й комп'ютерами. Вони навіть не були геніальними програмістами, просто змогли побачити картинку цілком — тут ми знову повертаємося до історії про логічне мислення.
Цілком ймовірно, що у вас в родині росте геній, який змінить світ. Перевірити це можна тільки одним способом: дати йому можливість зайнятися програмуванням. Чи не правда, це значна причина, щоб віддати дитину в IT-школу?
Діти вчаться легше. Починати вивчення програмування в школі — простіше, ніж в дорослому віці
Це факт: дитячий мозок, як губка, вбирає інформацію дуже швидко. Тому, наприклад, іноземні мови теж рекомендують починати вивчати якомога раніше. Навіть є дослідження, що діти, які в дітсадку вивчають англійську, потім говорять і, головне, думають на ньому так само добре, як і на рідній українській або російській. З програмуванням те ж саме. Школярі, вивчаючи коди, графічні редактори або програми з монтажу відео, не вважають їх чимось складнішим, ніж табличку множення або завдання з генетики, які проходять в 6 класі. А де немає страху і є впевненість в собі, там і навчання проходить швидше і ефективніше.
«Правильна» тусовка
Спілкуючись з амбітними і цілеспрямованими однолітками, школяр і сам починає проявляти лідерські якості та установки. Конкуренція дуже важлива, а в дитячому віці — особливо. І без неї нікуди не дітися, все одно дитина буде прагнути бути вище, швидше, сильніше і краще. Але безпечніше, якщо вона буде прагнути написати найкрутіший код, чим завжди перший, «противний» Сашка, ніж спробує стрибнути з найвищого дерева, щоб довести своє лідерство?
А ще в IT-школі дитина спілкується з однодумцями: у них загальні хобі, інтереси і навіть світогляд. Там вона знайде собі друзів, можливо — на все життя. Тих самих-самих головних, з якими проходиш всі етапи дорослішання і стаєш близьким назавжди.
Програмування розвиває фантазію і творчі здібності
Всупереч стереотипам, програмування — це, в першу чергу, творчість. Тільки інструменти для реалізації креативної ідеї — не полотно чи книги, а комп'ютер і його програмне середовище. Через створення програм і додатків дитина може самовиражатися, створювати абсолютно нові технічні функції, реалізовувати можливості, яких раніше не існувало. Що стосується обробки фото і відео та створення контенту, в США в університетах така спеціальність називається «Витончені мистецтва і комп'ютерні технології». І ключове в ній — «Витончені мистецтва». Просто життя змінюється, змінюються і способи творчої реалізації.
Дитину за вуха не відтягнеш від комп'ютера
Навіщо боротися, якщо можна направити енергію в правильне русло? Якщо дитина так захоплена комп'ютерами, це може стати справою її життя, яка не тільки буде приносити дуже хороший дохід, а й радість. Ви бачите чадо військовим або політиком? Тут все ж потрібно вирішувати не вам. Прислухайтеся до інтересів своєї дитини, якщо вона проявляє пристрасть до певної сфери, не потрібно зачавлювати ці емоції. Тим більше, що IT-це сфера майбутнього!
І на останок. Важливо — правильно вибрати школу
Щоб навчання комп'ютерним наукам приносило задоволення і користь, дуже важливо правильно вибрати IT-школу. Викладачі повинні не тільки прекрасно розуміти свій предмет (бажано, щоб це були не стільки теоретики, скільки практики), але і добре розбиратися в віковій психології і бути педагогом (цього складно навчитися, потрібен природний талант). Курс повинен бути правильно побудований: бути, від простого до складного, зрозумілим школяреві, націленим більше на практику, ніж на теорію. Варто розуміти, що програмування, робота з комп'ютерами, фото і відео — це не просто, потрібно приділяти заняттям багато часу, дисципліновано виконувати домашні завдання, тому викладачеві важливо вміти мотивувати слухачів. Та й розклад повинний бути зручним, щоб від хобі не постраждала успішність в загальноосвітній школі.
В нашій IT-школі ми створили саме такі умови. Заняття можуть проходити індивідуально або в групах, із зручним графіком. А навантаження розраховане настільки чітко, щоб був оптимальний баланс між основною освітою, вивченням програмування і вільним часом. Деталі ви можете дізнатися на сторінках з описами курсів або телефонуйте нам за телефонами, вказаними на сайті. Все розповімо і відповімо на всі ваші запитання!
Коментарі ()