548

Київ, вул. Будівельників 39

Як розвинути талант дитини в IT

Як розвинути талант дитини в IT

17 12
Кращі з кращих в різних сферах життя часто розповідають схожу історію, як їм вдалося домогтися успіху у своїй професійній сфері. Їм пощастило: здібності були помічені в дитинстві, і поруч опинився чоловік, який допомагав їх розвивати. Це були батьки, шкільний учитель або керівник гуртка. Можливо, ваша дитина через 10-20 років, створивши геніальну програму, яка змінить світ, буде ділитися з журналістами такими ж думками? Тоді саме час перевірити, чи є у неї талант до програмування і почати його розвивати.
 

Як виявити здібності до програмування?


Всупереч поширеному стереотипу, хорошому програмістові зовсім не обов'язково потрібні неабиякі здібності до математики. Це більше пов'язано з творчістю і цікавістю. Якщо ваша дитина хоче дізнатися, що ховається під кришкою планшета, а граючи в комп'ютерні ігри, завжди шукає варіанти, як пройти той чи інший етап, не кидаючи гру при перших труднощах, — його зацікавлять комп'ютерні технології. Питання — що саме його зацікавить: «залізо», — те, чим займається системний адміністратор; програмування — написання коду; розробка гри — тут мова йде про створення сценарію і бачення, як втілити його в життя; робота з графікою — дизайн, створення анімацій; відеомонтаж. Це можна визначити шляхом проб і помилок, спробувавши кожен з напрямків.
 

Як розвивати талант?


В першу чергу, цілеспрямовано і систематично. А ще — за згодою самої дитини. Якщо вже ви вирішили займатися розвитком комп'ютерного генія свого чада, і воно не проти цього, необхідно приділяти цьому достатньо час і з постійним графіків.


Ітак, про згоду. Якщо дитина не хоче займатися програмуванням, їй ближче футбол і плавання, — не намагайтеся її зламати. Можливо, їй поки рано заглиблюватися в науку, а можливо і ніколи не стане цікаво, навіть при наявності здібностей. Навчання з-під палки не дасть бажаного ефекту, а навпаки може зашкодити психологічному розвитку особистості.


Але повернемося до вихідної позиції: і ви, і ваша дитина пристрасно загорілися виростити з неї найбільшого програміста ХХI століття. Якщо ви і самі з айті-сфери, перші уроки зможете проводити самостійно. Але тільки не як у анекдоті: «55-ліття жінка, мати трьох програмістів, шукає когось не психувати, хто навчить її користуватися комп'ютером». Якщо у вас немає таланту спокійно все пояснити, краще відразу переходити до наступного пункту — занять на спеціальних курсах.


Допоможуть розвивати здібності спеціальні мобільні додатки і комп'ютерні програми, — їх зараз дуже багато, і більшість — безкоштовні. Є навіть спеціальні мови, дитячі мови програмування, наприклад, Scratch. Все це ви без проблем знайдете в інтернеті.

 


IT-школа. Так, освіта — це важливо


Як і в будь-якій сфері, талант — це лише 10% успіху. 90% припадає на постійну роботу над собою і освіту. Самоосвіта — це добре, але коли новим знанням вже є на що лягти, тобто є фундаментальний базис. А його найкраще отримати в школі. Благо, спеціальних IT-курсів, створених для дітей, сьогодні більш ніж достатньо.


Курси програмування для дітей створені за програмами, доступними розумінню дитини. Вони йдуть за принципом «від простого до складного». На заняттях завжди більше прикладів і ігрових моментів, ніж на курсах для дорослих, що сприяє успішності. А це ще й стає прекрасним мотиватором: роблячи успіхи, дитина займається ще з великим старанням, адже бачити результати своїх дій приємно.

Для новачків ми рекомендуємо починати з базового курсу HTML — це основа, без якої неможливо рухатися далі. А після нього можна вибирати спеціалізацію і вивчати конкретну мову програмування, вивчати специфіку роботи тестувальника або створення фото / відео контенту.

Варто розуміти, що ефективне навчання буде займати багато часу. Крім лекцій та уроків в школі, буде дуже багато домашніх занять і самостійної роботи. Завдання батьків — зуміти побудувати розклад дитини так, щоб від хобі не страждала шкільна успішність і залишався час на дитинство: ігри з друзями, спорт і пустощі.


До плюсів курсів програмування варто віднести те, що вони можуть проводитися онлайн. Це навіть цілком логічно, використовувати всі можливості цифрових технологій, вивчаючи їх. Тому навіть при раптовому карантині курс навчання перериватися не буде. Крім того, онлайн-заняття роблять доступним якісне освіти дітям з невеликих населених пунктів, в яких хороших IT-шкіл немає.


Але головне — це мотивація. Талант складається з двох компонентів: пристрасного бажання зробити щось краще за інших і вміння це робити. Тому хваліть дитину за найменші успіхи, заохочуйте її, говоріть, як ви нею пишаєтеся. Це буде підживлювати її амбіції і стимулювати розвивати талант програміста.

Коментарі ()

    Написати коментар

    Зворотній зв’язок