Дистанційне навчання програмуванню для школярів
До недавнього часу програмування було пов'язано тільки з професією програміста. Для решти з нас це була чорна магія. Сьогодні воно впливає практично на всі аспекти життя. Ми залежні від технологій, ми оточені комп'ютерами, але багато хто з нас не можуть писати або читати код! Програми керують нашими телефонами, планшетами, домашніми комп'ютерами, банківськими серверами або порталами, які ми використовуємо. Завдяки програмування пральна машина знає, як і скільки часу прати нашу одяг, опалювальна піч керує насосами, а розумні будинки контролюють вікна, світло, звук, кондиціонер. В автомобілях у нас є комп'ютер, стійкий до ударів, вологи та вібрації, який дозволяє відтворювати музику, дивитися фільми, а також перевірка таких параметрів, як витрата палива, час, пройдена відстань, температура навколишнього середовища, температура двигуна. У магазинах ми зустрічаємося з касовими апаратами, платіжними терміналами, у трамваї у нас є табло із зазначенням зупинок, по дорозі — білборди з анімованою рекламою, апарати в банках, на пошті, на біржі.
Ці курси — не просто ще одне позакласне заняття. Вони передбачають написання коду і створення власних програм серйозно, як це роблять дорослі професійні програмісти.
Ми вчимо не тільки мови програмування, а вчимо дивитися на світ, як програміст. Тобто мати особливий спосіб мислення, який розбиває всі на більш дрібні частини. Це здатність дивитися на щось абстрактне й майже інстинктивно витягувати загальні елементи. Онлайн навчання програмуванню для школярів передбачає освоєння філософії цієї дисципліни:
- розумінню ідеї,
- структури коду,
- умов,
- циклів,
- змінних,
- констант,
- логічних операцій,
- масивів,
- покажчиків,
- об'єктивності.
Щоб почати програмувати, спочатку необхідно вивчити фундаментальні питання, пов'язані з проектуванням інформаційних систем. Вони не залежать від мови програмування:
- що таке операційна система, її основи і служби;
- хакери, основи й методи атак і захисту від них;
- рефакторинг коду, основи алгоритміки;
- методи об'єктно-орієнтованого програмування;
- характеристики користувальницьких інтерфейсів.
Навчання програмуванню школярівна JavaScript і Java
Згідно з індексом Tiobe, JavaScript є найпопулярнішою мовою програмування у світі. За його допомогою можна виконувати будь-які IТ-завдання, створювати всі види веб-додатків і мобільних додатків на Android. Програми, написані на ньому, працюють у Windows, Linux і телефоні. Це основа багатьох відомих сайтів і додатків, в т.ч. Google, Mozilla Firefox, Internet Explorer, Snapchat, Netflix, Linkedin, Uber, Ebay, Spotify і Amazon і ін.
Якщо дитина опанує саме цю мову, вона навчиться перетворювати прості веб-документи в дивовижні інтерактивні програми та ігри.
JavaScript у поєднанні з HTML і CSS — це набір стандартних, найбільш популярних веб-технологій для розробників інтерфейсу. Завдяки JavaScript можна додати різні складні інтерактивні елементи на сайт. Наприклад, 2D/3D анімацію, відео, карти або певні події й контент, адаптованого для обраного користувача.
JavaScript — це не те ж саме, що Java. Це двы повністю незалежних мови програмування. JavaScript у поєднанні з такими бібліотеками, як jQuery або angularjs, відповідає за інтерфейс (що бачить користувач), а Java управляє серверної частиною (веб-сайтом або движком додатки). Це мова програмування для внутрішніх розробників, на якый пишуться ігри, мобільні й настільні додатки, а також програмне забезпечення для бізнесу. Тому в рейтингу Spectrum і на Github він знаходиться на 3-му місці, а в Stack Overflow — на другому місці за популярністю.
Великою перевагою Java є той факт, що він постійно розвивається, хоча доступний вже більше 25 років. Його остання версія, Java SE 14, була випущена 17.03.2020.
Легендарна гра Minecraft була створена на Java, а також в додатках Gmail і OpenOffice і веб-сайтах таких сервісів, як LinkedIn.com, Netflix.com і Amazon.com.
вважається зручним для вивчення і працюють на всіх платформах. Його Універсальність Java дозволяє створювати все, починаючи з самих основ — як веб-додатки, так і гри для Android або адаптивні веб-сайти, повні цікавих графічних кольорів.
Навчання школярів програмуванняна Python
Це потужна текстова мова програмування, яку легко вивчити дітям у віці від 12 років. Вона працює і як відправна точка для освоєння інших мов, і як досить хороший інструмент для розробки ігор, веб-сайтів і додатків. Існує безліч онлайн-ігор і окремих курсів, які роблять вивчення Python унікальним і захоплюючим заняттям для дітей. Він дозволяє їм дізнатися реальні речі про програмування і спонукає їх використовувати онлайн-довідку і великі бібліотеки. Синтаксис нагадує елементи з реального життя. Ключові слова зрозумілі кожному новачку і в той же час дуже близькі до ключових слів в інших мовах програмування.
Однак освоєння змінних, циклів і інших функцій в Python дасть їм відмінну основу для роботи із більш просунутим програмним забезпеченням в майбутньому.
Де можна використовувати Python?
- Arduino або Raspberry Pi— створення DIY-проектів і публікація на YouTube.
- Кібербезпека— захист від злому, тестування на проникнення, аналіз систем безпеки.
- IoT— також відомий як Інтернет речей, розумні будинки.
- Маркетинг— витяг і аналіз інформації про користувачів із власних даних або за допомогою API Facebook, Google, Twitter, поліпшення орієнтування реклами.
- Наука— обробка даних на математичному і статистичному рівні, витяг інформативної частини з результатів лабораторних експериментів, з області геноміки, хімії, геоінформації та ін.
- QA — тестування ПО, автоматичні тести, налагодження, всюди де можна писати код.
- Статистика.
- Машинне навчанняй теми, тісно пов'язані з обробкою величезних обсягів даних.
- Веб-розробка — бекенд більш ефективний для прискорення роботи, ніж популярні PHP і такі фреймворки, як Django або Flask.
Навчання школярів програмуваннюна PHP
Ця мова є основою WordPress і відповідає за те, що ми не бачимо на перший погляд, тобто за серверну частину веб-сайтів і інструменти таких брендів, як Вікіпедія, WhatsApp, Facebook, Tesla або IBM. Крім веб-сайтів, ця технологія створює програми електронної пошти, бази даних та системи управління контентом (наприклад, на дискусійних форумах).
Мова PHP була створена Расмусом Лердорфом в 1994 році і спочатку називалася «Персональна домашня сторінка». Тепер це скорочення розшифровується як «Препроцесор гіпертексту». Вона виросла органічно.
PHP простий у вивченні й не вимагає базових знань. Маючи багато тем, плагінів і веб-сайтів WordPress, ви можете просто взяти деякий вже існуючий код і відредагувати його, щоб створити щось нове.
Якщо не знаєте, із чого дитині почати програмування, онлайн-навчання для молодших школярівв Main SchooL — кращий варіант. Залиште заявку, ми з вами зв'яжемося і допоможемо підібрати відповідний курс.
Коментарі ()