1408

Що таке віртуальна реальність?

Що таке віртуальна реальність?

09 08
ВР означає занурення в комп'ютерну реальність. Особливо те, що можна взаємодіяти з віртуальним середовищем, а не виступати тільки глядачем. Раніше технологія використовувалася лише в деяких галузях, наприклад, в пілотному навчанні застосовувалася в симуляторі літака. Але сьогодні VR стає все більш цікавою для інших галузей і збирається зробити прорив. «Віртуальна реальність (VR) — це комп'ютерна реальність із зображенням (3-D) і в багатьох випадках також звучить. Вона передається через великі екрани, в спеціальних кімнатах (CAVE) або через головний дисплей (= HMD, відео або VR-окуляри). Є також Змішана Реальність або доповнена реальність (доповнена реальність, AR), де для подання і сприйняття AR-окулярів потрібна віртуальність, в сенсі зв'язку з реальністю». Термін «змішана реальність» вперше з'являється в газеті Павла Мільграма і Фуміо Кушин за 1994 рік. За його словами, «дуже спрощеним чином це означає включення всіх можливих форм реальності, тобто від повністю реального — до повністю віртуального. «Все світи пов'язані між собою так званим віртуальним континуумом», — каже Андреас Фломер.


Доповнена реальність може змінити кіно назавжди


Навіть кінематографісти відкрили для себе віртуальну реальність. Хоча глядач не може впливати на сюжет або переміщатися в зображеному світі, він визначає, наприклад, сам кадр і повинен вирішити між захоплюючими варіантами в сценаріях дій — де він повинен виглядати першим? На машині, що наближається зліва, чи великому вибусі справа? 360-градусні фільми накладають заклинання на глядачів. Доповнена реальність робить сюжет відчутним і дає їм ілюзію, що вони живуть. Тому технологія може змінити світ кіно як ми його знаємо.
 

окуляри VR


Але навіть поза індустрії розваг існує безліч потенційних додатків для віртуальної реальності. У медицині, наприклад, нейрохірург може зробити 3D-модель мозку і, таким чином, підготувати набагато більш докладно для майбутньої операції. Окуляри VR також пропонують багато цікавих нових можливостей в терапії. Наприклад, він вже використовується для лікування депресії, тривожних розладів або посттравматичного стресового розладу. Іншим прикладом є лікування аутичних дітей, в якому віртуальна реальність виявилася надзвичайно корисною. В майбутньому віртуальна реальність охопить багато інших областей медицини.

Коментарі ()

    Написати коментар

    Зворотній зв’язок