1593

Робототехніка

Робототехніка

09 08
Робототехніка відноситься до сфери інженерних та природничих наук, яка включає в себе машинобудування, електротехніку, інформатику та інші. Які ключові компоненти тут є, і як працюють ці машини? Що таке коботи і, конкретно, промислові роботи? Ми підкреслюємо ключові аспекти важливості технології, які будуть в корені впливати на майбутнє людства. Робототехніка займається проектуванням, будівництвом, експлуатацією і використанням роботів і комп'ютерних систем для контролю, сенсорного прийому зворотного зв'язку і обробки інформації. Робот — це одиниця, яка реалізує цю взаємодію з фізичним світом на основі датчиків, виконавчих механізмів і обробки інформації. Основною сферою застосування роботів є галузь, а точніше, галузі 4.0, де використовуються так звані промислові роботи.


Види робототехніки та області застосування


Перший поширений вид — це спільні роботи або Cobots. Звичайні промислові роботи замінюються або розширюються спільними роботами у все більшій кількості галузей промисловості. Коботи не замінюють роботу людей, вони їі доповнюють в процесі виробництва, і більш не відокремлені від людини захисними пристроями, такими, як типовий промисловий робот. Спільні роботи більш компактні, гнучкі і легше програмуються, ніж традиційні промислові роботи. Власне, інші види робототехніки промислового використання — це промислові роботи, програмовані машини, які використовуються для складання або обробки деталей в промисловому середовищі. Більшість з цих роботів складається з руки робота, захоплення, різних датчиків і блоку управління. Також вони можуть виконувати дії автономно, відповідно до прописаної програмою.


Роботизація, як тенденція розвитку промисловості


Одним із прикладів ефективного застосування коботів є канадська компанія Paradigm Electronics, де продуктивність праці збільшилася на 50 відсотків за рахунок їх використання, без скорочення робочих місць. Персонал приймає завдання у новостворених областях діяльності, таких, як програмування машин або контроль якості в кінці автоматизованого виробничого процесу. В останні роки роботизация виробництв і глобальна щільність роботів значно зросла: хоча в 2015 році на 10 000 співробітників доводилося в середньому 66 одиниць, в даний час цей показник становить 74 одиниці. В Європі середня щільність роботів становить 99, в США — 84, в Азії — 63. Експерти консалтингової фірми Boston Consulting Group припускають, що використання роботів в майбутньому збільшить продуктивність праці одного працівника на 30 відсотків.

Коментарі ()

    Написати коментар

    Зворотній зв’язок