327

Київ, вул. Будівельників 39

+380996883445 (Viber)

Photoshop VS GIMP: основні аргументи ЗА

Photoshop VS GIMP: основні аргументи ЗА

13 07
Після свого створення у 1990 році Photoshop був головним інструментом в арсеналі фотографів, дизайнерів і верстальників у світі. Навіть його назва стала дієсловом — «фотошопити». Однак оригінальна версія цієї програми платна. Тому в 1996 році студенти університету Берклі (Каліфорнія) на основі операційної системи Linux створили безкоштовну програму GIMP, яка незабаром стала основним і найбільш доступним конкурентом Photoshop.
 

Переваги GIMP


Це не аналог Photoshop, а більш удосконалена програма, яка багато завдань виконує по-іншому, набагато краще, ніж Фотошоп. У ній є всі функції, необхідні для професійної обробки та ретуші фото.
Як і в Фотошопі, для створення монтажних областей діалогові вікна можна переміщувати. Використовується система шарів, у тому числі можливість додавання масок, групування шарів і додавання до них режимів. Однак у GIMP їх набагато більше, ніж у Photoshop.
Найбільш потужна опція — інтелектуальний вибір переднього плану. Він складається із наступних інструментів:
 • криві,
 • рівні, затемнення, освітлення,
 • Heal Tool,
 • Clone Tool,
 • Warp Transform Tool.
Одна з корисних допоміжних функцій, доступних у програмі GIMP, — інструмент 3-мірного перетворення. Він складається з опцій 3D Transform, Scale Tool і Unified Transform Tool.
 
Передбачені різні фільтри для стандартних завдань редагування, таких як зниження і збільшення різкості, контрасту, довгі тіні та розмиття зображення. Більшість із них функціонують на движку GEGL із відкритим вихідним кодом. Він дозволяє застосовувати перегляд у режимі реального часу, розділяти та групувати різні ефекти.
Подібно Photoshop, у GIMP є спільнота шанувальників, які створюють гімп урокиу відеоформаті або статті-керівництва. Існують спеціальні форуми, де досвідчені користувачі завжди готові допомогти новачкам.
G'MIC — один із найчастіше використовуваних плагінів, доступних для збільшення цього ПО. Він підтримує візерунки, шрифти, малюнки, а також більшість кистей Photoshop. У проектах можна використовувати фото з усіх відомих безкоштовних фотостоків.
Основна сила GIMP в його простоті та доступності, що робить його ідеальним варіантом як для новачка, так і для ефективного виконання професійних завдань. Він працює на всіх відомих комп'ютерних системах, включаючи Mac, Windows і Linux.
 

Мінімальні недоліки GIMP


 • Іноді у користувачів GIMP виникає більше ідей, ніж є розробників для їхньої реалізації. Тому в одних функціях коригування помилок здійснюється дуже довго, а в інших — повністю ігнорується.
 • Ще один мінус GIMP — відсутність коригуючих шарів або смарт-об'єктів. Команда GIMP пообіцяла кілька поліпшень налаштувань у майбутній версії. Вона також оголосила, що буде розробляти власну авторську версію смарт-об'єктів.
 • Розробка проектів несумісна з випуском нових версій GIMP. Вони займають від 3 до 4 місяців в порівнянні з більш регулярним графіком виходу однієї версії оновлення Photoshop — стабільно раз на місяць.
 • До сих пір GIMP не підтримує CMYK — повний колірний режим. Тому всі зображення обробляються в колірному просторі RGB. І під час роздруку вже готової роботи вони можуть відображатися некоректно. Однак є кілька ефективних способів збереження оригінальності задумки зображення під час роботи, тому є сенс пройти спеціальні gimp уроки.
 
Як бачимо, GIMP — шикарний безкоштовний варіант для будь-якого бізнесу, дизайнерів, фотографів, користувачів соцмереж і фрілансерів.
 
Уроки Гімпу Main School підходять для початківців, бажаючих спробувати і навчитися редагувати фото без необхідності здійснювати покупку офіційного платного ПО. Записуйтеся на курс — і ви зможете обробляти фото вже після першого заняття!

Коментарі ()

  Написати коментар

  Зворотній зв’язок