2394

Київ, вул. Будівельників 39

Операційні системи для школярів

Операційні системи для школярів: курси в Києві | itschool.ua

11 03

Операційна система для школярів


Будь-яке навчання роботі на ПК передбачає взаємодію з таким механізмом, як операційна система — це таке середовище програм, яка створює основну платформу, що забезпечує роботу програмного забезпечення, встановленого в системі.
Основні функції операційної системи (ОС):
контроль роботи всіх запущених пристроїв і процесів в комп'ютері;
забезпечення безпеки всіх даних;
установка з'єднання з мережею;
контроль підлеглих систем, які працюють на інших комп'ютерах;
визначення сумісності з іншими системами;
забезпечення функціональності та стабільності роботи ПК.
Ось чому навчання ПК школярів в Main School передбачає вивчення того, що таке операційна система, які існують її види та як правильно використовувати їх можливості.
 

Як користувач ПК може застосовувати в програмі навчання ОС різних видів


Всі операційні системи для ПК здійснюють:
управління комп'ютерними ресурсами — оптимізують використання певних пристроїв, включених в комп'ютерний набір;
оснащені модулем, який виконує збір даних і управління ними, підтримує файлову систему, допомагають логічно організувати дані, групуючи їх в каталоги і файли;
полегшення роботи ресурсів, які доступні через мережу, як якщо б вони перебували на локальному диску;
роботу в режимі багатозадачності — безліч додатків можуть функціонувати на одному комп'ютері одночасно;
взаємодія з користувачем — запуск додатків і включення типових елементів інтерфейсу, діалогових вікон;
зв'язок з іншими комп'ютерами — доступ до інтернету, управління комп'ютерами в сусідній кімнаті або мережевими периферійними пристроями, такими як принтери або сканери.
 

Які існують види операційних систем?


Залежно від технічних параметрів ОС діляться на наступні види:
за способом системної взаємодії з користувачем:
текстові — взаємодія здійснюється за допомогою команд, що вводяться з командного рядка (DOS, CP / M),
графічні — використання графічних символів (вікон і значків), які відповідають певним завданням (MC Windows, MacOS);
по архітектурі системи:
монолітні — 1-задачні системи з найпростішої структурою, в яких в даний момент може бути виконана тільки одна задача,
багаторівневі — мають ієрархічну структуру системних команд, що дозволяє виконувати кілька завдань одночасно (наприклад, контролювати процес друку під час редагування тексту);
клієнт-серверні — ОС, які мають дуже розгалужену структуру.
 

Операційна система windows


Це загальна назва групи найпопулярніших ОС, що працюють на ПК. Вони були створені компанією Microsoft на початку 90-х років з використанням прозорого графічного середовища.
Основні переваги ОС Windows:
використання досконалих рішень, які забезпечують інтуїтивно зрозумілу підтримку додатків і управління пристроями, що взаємодіють з комп'ютером;
надання користувачу базових текстових і графічних додатків.
У найсвіжішої версії ОС Windows 98 Third Edition відображена стратегія Microsoft, яка полягає в зосередженні всіх необхідних функцій для користувача в системі. Microsoft позиціонує її як систему, що використовує Інтернет і розваги, зберігаючи при цьому максимальну сумісність з існуючими пристроями та програмним забезпеченням.

 
Операційна система dos


MS DOS — це розрахована на одного користувача дискова операційна система для 16-розрядних комп'ютерів, що працюють на процесорах Intel 8086. Її творцем якої є Seattle Computers — піонер в галузі програмного забезпечення та складання комп'ютерів з процесорами Intel 8086.
Характерною особливістю DOS є спосіб управління файлами. Вони зберігаються в окремих каталогах. Створюється дерево каталогів, яке складається з основного каталогу і підкаталогів. Основні можливості MS DOS — управління:
оперативною пам'яттю — виділення пам'яті для конкретного завдання, її звільнення;
роботою зовнішніх пристроїв — клавіатури, монітора, зовнішньої пам'яті, паралельних і послідовних роз'ємів;
інформацією, що зберігається в зовнішній пам'яті, за допомогою організації файлової системи — запис, читання, створення та видалення файлів;
спілкуванням користувачів і спільним використанням програмних елементів — базових і службових;
функціонуванням обладнання в надзвичайних ситуаціях — відсутність зовнішнього пристрою, втрата доступу до нього, помилки в оперативній пам'яті, помилки читання з клавіатури, помилки запису в зовнішню пам'ять.


 Операційна система linux


Багатозадачна і розрахована на багато користувачів 32-бітна операційна система Лінукс була розроблена Лінукс Торвальдс в серпні 1991 року. Її головною особливістю є безкоштовний вихідний код Linux і самої системи, доступний будь-якій людині без будь-яких обмежень. Під управлінням цієї системи можна запускати майже всі 16- і 32-бітові додатки Windows, але мати відповідний емулятор. Всі дистрибутиви Linux засновані на одному ядрі.  Воно виконує основні функції системи, завантажує необхідні драйвери для мережі, файлової системи і підключених пристроїв, а також велику кількість допоміжних програм, що запускаються в лінію. Система Linux зобов'язана своєю популярністю дуже високій стабільності роботи, тому вона знайшла широке застосування в серверних і програмних інструментах. Ця ОС вважається більш стабільною і краще захищена від можливих крадіжок і зломів. Мінусом цієї системи є більш складна конфігурація, яка призначена для більш досвідчених користувачів.
Коли школяр пройде навчання на ПК, він буде добре розбиратися у всіх нюансах установки різних видів ОС на своєму комп'ютері.

Коментарі ()

    Написати коментар

    Зворотній зв’язок