259

Монетизуємо знання. Як заробити на інформації

Монетизуємо знання. Як заробити на інформації?

26 10
Дайте відповідь для себе чесно — для чого ви вчитеся? Ні, не в школі: там у вас не було особливого права вибору, які предмети вивчати, а які — ні. Для чого ви навчаєтеся вже у свідомому житті, коли самостійно обираєте спеціальність в університеті, додаткові курси і школи? Коли читаєте книги і платите особисті гроші репетиторам і викладачам за те, що вони дають вам знання?
Давайте будемо чесними: ви ставитеся до цього як до інвестиції. Це нормально: кожна людина розвивається, вчиться і отримує кваліфікацію, щоб з її допомогою заробляти гроші. Ви хочете, щоб ваші витрати на навчання не тільки окупилися, а й принесли дохід. І якщо відверто, то знання — це найприбутковіша інвестиція. З їх рентабельністю ніщо не зрівняється.
Яким чином монетизувати свої знання і заробляти на уміннях? Варіантів дуже багато. Пропонуємо розібратися в основних.
 

Робота за фахом


Найпростіший варіант — влаштуватися на роботу за фахом. В Україні дефіцит IT-фахівців, тому вакансію ви знайдете швидко. Зарплати — непогані, і точно вищі за середньоринкові. Так, системний адміністратор буде заробляти в середньому 15 тис. грн. на місяць, тестувальник — 16,5 тис.грн., Front-end програміст — 27,5 тис. грн., програміст 1С — 30 тис., а програміст Java — 54 тис. грн. на місяць. Сюди додайте соціальний пакет, роботу з 10 до 18 (або за іншим графіком, але не більше 8 годин на тиждень), корпоративи з колегами і відповідальність тільки за свою ділянку роботи. Всі дані — з моніторингу ринку праці найбільшого порталу пошуку роботи в Україні Work.Ua.
 

Фріланс


Можна працювати як фрілансер: шукати замовлення на створення сайтів або мобільних додатків і виконувати їх у зручний час. Для цього створені спеціальні біржі фрілансу — там люди (замовники) шукають фахівців для виконання конкретних завдань. Тобто людині потрібен сайт або бот, який буде збирати інформацію, але наймати в штат програміста лише для однієї цієї разової роботи йому немає сенсу. Він звертається до фрілансерів. Плюси цього варіанту: працювати можна в будь-який час доби, в будь-якому місці — у себе вдома, на дивані, який чудово знайомий з усіма вашими «опуклостями і тріщинами», або на пляжі Тайланду. Можна поєднувати фріланс з навчанням в інституті або з основною роботою (якщо енергії вистачає, а фінансові апетити ростуть).
Середня вартість роботи програміста на фрілансі (на годину): програміст 1С — 350 грн./год., Java і Javascript — 200 грн./год., Blockchain — 500 грн./год., захист ПО — 350 грн./год., розробка ботів — 260 грн./год., системне програмування — 300 грн./год. (статистика за даними біржі фрілансу Freelancehant).
 

Власний бізнес


У певний момент ви «переростете» свою посаду, і перед вами постане питання: підніматися далі по кар'єрних сходах у великій компанії або відкрити власну фірму. Другий варіант непоганий, але будьте готові до необхідності вкладати гроші в розвиток власної справи — як мінімум, це оренда офісу, реклама, найм співробітників. Плюс вам буде потрібно розібратися і стати фахівцем в адміністративних і фінансових питаннях, плануванні, просуванні, спілкуванні з клієнтами. Але результат того вартий — ваші доходи можуть зрости в рази.
 

Викладання


Ділитися власними знаннями і вчити інших — справа не тільки світла, але і прибуткова. Ви можете зайнятися коучингом, консультуванням або викладацькою роботою. Формат може бути абсолютно різним: індивідуальні консультації з погодинною оплатою, онлайн-марафони в соціальних мережах, вебінари або створення власної школи. Будь-який з варіантів може приносити гроші.
Можна навіть вести свій блог на YouTube або в Instagram і заробляти гроші. Такий варіант можна поєднувати з фрілансом чи з власним бізнесом, ви можете одночасно просувати (рекламувати) себе як фахівця і додатково отримувати доходи за записані відеоурові. Profit!
І на останок. Не забувайте: ваші знання — ваш головний капітал. Накопичуйте їх, отримуйте додаткові скіли — ви завжди зможете вигідно їх продати. А отримати практичні навички ви завжди можете в IT-школах. Ознайомитися з програмами наших курсів ви можете прямо зараз.

Коментарі ()

    Написати коментар

    Зворотній зв’язок