434

Чим раніше, тим краще: навіщо вчити дітей програмуванню

Чим раніше, тим краще: навіщо вчити дітей програмуванню

17 12
Актуальний тренд сучасності — це курси програмування для дітей. Їх існування і популярність — це, безсумнівно, плюс. Навіть якщо дитина не захоче в дорослому житті займатися IT, корисні навички, отримані під час занять програмуванням, залишаться. Це — логіка, аналітичні здібності, комунікативні та лідерські якості, творчі здібності. Про користь IT-шкіл поговоримо трохи пізніше, а для початку розберемося — з якого віку можна починати вчити дітей програмуванню.
 

Коли варто починати навчання?


Перегинати палицю все ж не варто: для трьох-чотирирічних дітей комп'ютерні технології не підходять. У такому віці не розвинені якості, необхідні для розуміння, як і що працює: логічне і абстрактне мислення, вміння структурувати інформацію, бачити процес одночасно і як єдине ціле, і як послідовність етапів. Але можна почати підготовку до розвитку: давати грати в розвиваючі іграшки, або грати разом з ним.
 
Оптимальний варіант — зі школи. З 7-9 річного віку дитина вже готова сприймати теоретичні закони найпростішого HTML-коду і застосовувати їх на практиці. Її посидючості буде вистачати для всього заняття, є розуміння, для чого вона це вивчає, як це можна використовувати. Через деякий час вона вже зможе писати найпростіші коди в спеціальних дитячих додатках, а трохи пізніше — і в «дорослому» форматі (хоча професійні мови програмування рекомендується починати вивчати років з 12-14).
 
Звичайно, є винятки в правилах, і зустрічаються чотирирічні генії, які пишуть коди на Python. Але це дійсно виняток, і не варто вимагати від свого малюка таких результатів.
 

Що розвиває IT-навчання?


Програмування дуже корисне. Вивчення основ написання програмного коду розвиває цілий ряд здібностей і навичок, які потрібні не просто програмісту, а будь-якій успішній людині. Серед них найголовніші:
 
— логічне мислення. Уміння міркувати логічно — ключовий принцип програмування. І в процесі навчання ця здібність розвивається. Крім того, створення програм, ігор і сайтів вимагають дисциплінованості та комплексного підходу. Коли програма не працює, необхідно розуміти, чому так сталося і як це виправити. Для обчислення помилки необхідно провести поетапний аналіз, простежити логіку коду. Часто причина — зайва кома або крапка з комою замість двокрапки; щоб це помітити, важлива уважність, тому розвивається ще й концентрація. І це лише частина користі від вивчення програмування!
 
— творчі здібності. Програмування — це не математика, а реалізація креативної ідеї. Тому заняття сприяють розвитку фантазії, творчості і креативності.
 
— вміння працювати в команді. Над програмою або сайтом в рідкісних випадках працює одна людина, зазвичай для цього потрібна ціла команда — програміст, дизайнер, СЕО-фахівець, менеджер проекту. В ході роботи над проектом школярі вчаться взаємодії і вмінню працювати в команді. Безсумнівно, що така навичка буде корисною в будь-якій професії в дорослому віці.
 
— розуміння суті комп'ютерних технологій. Чому не працює комп'ютер? У чому причина відсутності інтернету? Як підключити пристрої? Ясна річ, що це дуже корисна навичка в повсякденному житті. І цьому теж вчать на It-курсах.
 

Які курси підійдуть школярам?


Сьогодні діти можуть вивчати всі напрямки айті-сфери: спеціально для школярів створені різні курси, які дозволяють розвивати здібності в різних сферах. Серед найпопулярніших:
 
— створення сайтів;
 
— створення ігор;
 
— монтаж відео;
 
— обробка фото, робота з графікою;
 
— створення програм;
 
— 3D-моделювання;
 
— цифрова безпеку;
 
— комп'ютерна грамотність;
 
— роботехника.

 


Як вибрати IT-школу?


Дуже важливо правильно вибрати курси, які допоможуть дитині розкрити свій талант і не втратити інтересу до програмування. Вибираючи школу, звертайте увагу на такі фактори:
 
— програма курсу. Вона повинна бути розроблена спеціально для дітей і не перевантажена теорією;
 
— викладачі — важливо, щоб заняття вів досвідчений педагог зі знанням віковою психологією, і при цьому практик, оскільки заняття для школярів на 80% повинні складатися з практичних вправ;
 
— розклад і час на підготовку домашніх занять. Враховуйте, що дитина буде ходити і в освітню школу, тому графік занять повинен бути зручним. А кількість домашніх завдань має дозволяти готувати уроки до звичайної школи і займатися дитячими пустощами і просто відпочивати. Перевантажувати дитину не можна навіть заради його успішного майбутнього;
 
— кількість слухачів в групі. У ній не повинно бути дуже багато учнів, щоб викладач встигав приділити увагу кожній дитині. Разом з тим, індивідуальні заняття не завжди кращий вибір, — багатьом дітям обов'язково потрібно відчувати конкуренцію, вона їх мотивує.
 
В нашій школі ви знайдете все, що потрібно, щоб розвинути талант вашої дитини і навчити її азам програмування. Наші заняття проходять у цікавій формі і дозволяють швидко засвоювати матеріал, а за рахунок великої кількості практичних занять діти бачать, що у них все виходить, і хочуть займатися далі. Хочете записати свою дитину на IT-курси? Телефонуйте, ми підберемо оптимальну програму під її рівень знань та інтереси.

Коментарі ()

    Написати коментар

    Зворотній зв’язок