Блогер
Жартів про те, що блогером стає кожен, у кого є смартфон, ще не вигадував тільки ледачий. Але в дійсності це досить складна робота, яка вимагає знань у багатьох сферах: комп'ютерних технологій, SMM, графічному дизайні, монтажі відео, спілкування з аудиторією і не тільки.
Ми вже писали, як школяреві стати блогером. Якщо ви пропустили, рекомендуємо перечитати. Там якраз є практичні поради: що вивчати, як почати і як монетизувати свій блог. Тому зупинятися на цих моментах не станемо. А лише згадаємо, що блогер в Україні — професія дуже високооплачувана. ТОП блогери в Instagram беруть за пост від 50 до 1500 доларів. Найчастіше рекламу замовляють розробники ігор, косметичні бренди, виробники одягу і молочних продуктів, магазини техніки. В місяць при аудиторії в 200-500 тисяч передплатників можна заробляти до 500 тис. Грн. Що непогано, — але для цього потрібно серйозно і щодня займатися розвитком свого аккаунта.
Програміст
Це основа айті-сфери. Код є скрізь: в сайті, грі, мобільному додатку. Фундаментальні знання про нього потрібні для SEO-фахівця, аналітика, системного адміністратора. Для початку, всім новачкам знадобиться вивчити базовий курс HTML і CSS — без нього нікуди. А вже потім можна вибирати, яку мову вивчати: Java, С, С ++.
Програмісту знадобляться аналітичний склад розуму, англійська мова та спеціальні навички:
— на мові JavaScript створюють анімації та реагують на дії відвідувачів сайту. Використовуючи популярні фреймворки, програміст зможе створювати привабливий і доброзичливий, зрозумілий інтерфейс;
— SQL потрібно для роботи з базами даних, обробки та зберігання інформації;
— PHP — один з трьох найпопулярніших мов програмування в світі. Використовується для серверної розробки.
А ще програмісту потрібна посидючість і вміння концентруватися. Тому відвідування IT-курсів буде корисним гіперактіним дітям, на заняттях вони зможуть тренувати уважність і концентрацію уваги на дрібницях.
Гейм-дизайнер і розробник ігор
В індустрії комп'ютерних ігор задіяні фахівці IT-сфери дуже різних напрямків. Завдання програміста — написати код, звукорежисера — підібрати і звести саундтрекі. Але головне — це ідея, а додає її креативу гейм-дизайнер. У кого найбільш бурхлива фантазія і хто може придумувати гри найкраще? Звичайно ж, діти!
Так, це не так просто, як грати з машинками в кутку кімнати, — але ми попереджали, що легко не буде. Щоб створювати ігри, потрібно знати і вміти:
— все про ігри, а для цього — доведеться багато грати. Розуміти логіку побудови сюжету, психологію гри і самого геймера. Тут стане в нагоді власний досвід, тому не поспішайте сварити дитину, якщо вночі застанете її за битвою в Doom. Цілком можливо, що саме завдяки цьому його потім заберуть в ігрову студію.
— основи програмування. Найпростіші ігри можна створювати на базі Unity 3D, а для більш складних знадобитися вивчити С ++ / C #, Java, Python.
— основи математики, фізики та геометрії. Так що захоплення геймерства може стати потужним стимулом, щоб серйозніше взятися за шкільну програму. І зворотний ефект — вивчення ігрової індустрії допомагає краще розуміти точні науки, розбиратися в складних темах на шкільних уроках;
— англійська мова. Щоб домогтися успіху в IT, його доведеться підтягти. Ще один плюс такого хобі — дитині доведеться підтягти цей предмет і в школі.
Творець мобільних додатків
Такої складної професією можна оволодіти і в дуже юному віці. Наприклад, Лім Дінг Вень — зараз успішний програміст з Сінгапуру, який в свої 19 років є одним з найбільш затребуваних фахівців, — першу програму продав в дев'ятирічному віці. Це був додаток Doodle Kids для iPhone, написаний на мові Паскаль. Хто сказав, що ваша дитина не зможе повторити це?
Застосування мобільних гаджетів з кожним днем зростає, — вони полегшують абсолютно всі сфери життя. Головний локомотив розвитку цієї галузі, — розробник додатків. Оволодівши цією професією, людина забезпечить собі безбідне існування.
Щоб написати додаток для iOS і / або Android, потрібні такі знання і вміння:
— основні мови програмування, які використовуються для мобільних додатків: Java і Kotlin — для Android, Objective-C і Swift — для iOS, PHP — для створення сервера програми;
— особливості архітектоніки, патерни веб-розробки — це основа, фундамент, без якого неможлива практична робота;
— вміння роботи з бібліотеками і третіми серверами, — тобто вміння інтегрувати в свій додаток популярні сервіси. Найпростіший приклад — швидка реєстрація або вхід через Facebook;
— загальне розуміння повного циклу розробки мобільного застосування.
Дизайнер
Обробка фото, монтаж відео, створення анімації і ілюстрування сьогодні дуже затребувані. Графічні та відео дизайнер без роботи ніколи не залишиться. Вивчення основ обробки зображень — як мінімум, програми Photoshop — точно коли-небудь в житті стане в нагоді. Як мінімум, можна зробити милий колаж для батьків або друзів з фотографій і подарувати з особливого приводу. Такі курси завжди дуже подобаються дівчатам і хлопцям, адже вони відразу бачать результати своєї роботи: заняття, в основному, проходять в практичній формі, і слухачі курсу роблять картинки, працюють з шарами, додають написи на фото і т.д. На курсах вивчення йде від простого до складного: починаючи від основних функцій того ж Photoshop до інструментів, з якими працюють тільки професіонали.
Як допомогти дитині втілити мрію в життя?
Якщо ваша дитина мріє стати програмістом, допоможіть їй. Для цього не потрібно купувати книгу «HTML для чайників» і вивчати ази веб-розробки разом з нею. Просто запишіть її в IT-школу. Займаючись з досвідченими і кваліфікованими викладачами, спілкуючись з однолітками, у яких такі ж інтереси і бажання, ваше чадо швидко пройде шлях від новачка і вже через кілька місяців зможе вас здивувати своїм першим кодом. А головне — дитина буде щаслива. Адже можливість займатися улюбленою справою і робити те, що дійсно подобається, — це дійсно щастя.
Коментарі ()