303

Київ, вул. Будівельників 39

+380996883445 (Viber)

9 ігор для дитячих таборів у Main School | itschool.ua

9 ігор для дитячих таборів у Main School | itschool.ua

28 02

9 ігор для дитячих таборів у IT School


Дітям завжди хочеться нових вражень, особливо на канікулах. Їм швидко стає нудно, і вони скаржаться на відсутність цікавих занять. Тому в нас у таборах вони завжди зайняті разними іграмі та фізичними вправами. Адже чим оригінальніше форма проведення часу, тим більше радості та задоволення від участі в ній.
 

Які ми використовуємо ігри для дитячого табору?


Для молодших дітей проводяться прості ігри з не дуже складними правилами.
Старші надають перевагу заходам, у яких йде змагання між командами, суперечка про те, хто більш вмілий, спритніший, швидший.
Спортивні ігри для дитячого табору на свіжому повітрі не тільки урізноманітнюють час і принесуть гарний настрій, але й позитивно вплинуть на фізичний і розумовий розвиток кожної дитини. Вони покращують фізичну форму, координацію рухів, емоційно залучають, викликають багато емоцій і задоволення собою, власною спритністю, сприяють повному розумовому розслабленню й перезавантаженню.
Дотримання правил гри не тільки виховує увагу, концентрацію і проникливість, а й вчить чесності.
Вправи, що вимагають від учасників командних дій, розвивають почуття товариськості та солідарності, вчать відповідальності перед групою і зміцнюють дисципліну.
Спеціальні дитячі рухливі ігри для табору дозволяють викладачам краще пізнати дітей. Їм легше помітити сміливість, підприємливість, скрупульозність при дотриманні правил гри, прагнення перемогти за всяку ціну, бути кращим за інших, дружелюбність, поступливість, справедливість, вміння знайти помічника, якому можна довіряти і т.д.
 
При створенні програми відпочинку ми дотримуємося основного принципу: комбінація ігор, що вимагають великих фізичних зусиль, тобто біг або стрибки, із більш спокійними — проективними, з елементами фіксації, орієнтації.
Спочатку зміни діти із задоволенням будуть грати в уже знайомі їм дитячі ігри для літнього табору. Коли вони звикнуть до вихователів і нових друзів, ми пропонуємо їм щось нове. Важливо, щоб керував грою хтось із дітей. Завдяки цьому можна поспостерігати і зрозуміти, хто робить це краще і найефективніше. Побачити, хто зможе допомогти вихователю в разі потреби в організації та проведенні ігор.
Важливо, що вихователь, який грає з дітьми як найстарший, розумний, досвідченим, але є хтось із групи, хтось «свій».
Коли дитячий творчий запал починає давати збій, вихователь придумує нову привабливу пропозицію. Але весь час намагається стимулювати і розвивати ініціативу дітей. Якщо гра їм особливо подобається, він може повторити її кілька разів, а потім вводити наступну тільки тоді, коли помітите зниження інтересу. Протягом одного дня ми вводимо не більше 2–3 нових ігор або занять, але повторюємо ті, які найбільше сподобалися.
 
Волейбол, футбол, баскетбол, триатлон — це англійські назви командних ігор, в яких засвоюють правила командної роботи та чесного змагання.
Наша програма передбачає вивчення технічних елементів окремих дисциплін в ігровій формі (ведення, відбивання, прийом і передачу м'яча), побудова стратегії, створення команди та ефективну співпрацю на поле або на майданчику
і можливість проведення матчів. Залежно від дисципліни і погоди тренування будуть проводитися в спортзалі, на наметовому полі зі штучним покриттям, на траві або на пляжі. Щоб збільшити шанси на спортивні змагання були рівними, учасники табору будуть розділені на вікові групи.
 

Нові ігри для дитячих таборів


1. «Біг для взуття»


Знадобиться паперова велика коробка або кошик для білизни. У грі беруть участь дві команди (не менше двох гравців в кожній). Потрібно позначити стартову лінію і дистанцію до бігу — у кінці розставити ящики (по одному на команду). Ігровий майданчик повинен бути досить безпечним, щоб діти могли бігати босоніж.
Перший гравець команди підбігає до ящика, знімає взуття і кладе в коробку. Потім він біжить назад. Він стосується руки свого друга, і він рухається… Коли вся команда без взуття, гравці по черзі підходять до коробки, надягають взуття і повертаються бігом. Перша команда у взутті перемагає.
 

2. «Мокрий волейбол»


Знадобиться велика губка й надувний басейн, щоб діти могли пограти. Гравці (двоє або більше) стоять навколо басейну. Губка відбивається руками над басейном. Якщо вона ударяється об землю, гравець на іншій стороні отримує очко. Якщо вона приземляється в басейні, гравець, який останнім торкнувся її, втрачає очко і повинен увійти в басейн. Перемагає той, хто першим набере 10 очок.
 

3. «Водні кулі»


Знадобляться великі рушники та повітряні кульки. У цю гру повинні грати більш 4 дітей (бажано парне число). Тримаючи рушники за кути і стоячи на відстані близько півметра один від одного, учасники використовують рушник, щоб переміщати повітряна куля від однієї команди до іншої. Після кожного вдалого перекидання збільшуйте розрив між командами. Гра триває, поки повітряна куля не впаде на землю. Потім можна почати наступний раунд.
 

4. «Повітряні кульки з водою»


Гравці утворюють пари. Стоять на стартовій лінії спиною один до одного, між ними ставиться повітряна куля. При слові «старт» йдуть до фінішу, намагаючись не впустити її. Яка команда першою дійде до фінішу з повітряною кулею, та переможе.
 

5. «У кого більше ластовиння?»


Щоб організувати цю гру, знадобляться секундомір, дирокол, кольоровий папір і невеликі відра або миски з водою. За допомогою діркопробивача робляться різнокольорові паперові веснянки. Їх потрібно багато — в залежності від кількості учасників.
Діляться гравці на пари. Один гравець виконує роль «сонечка», інший — відповідає за приклеювання веснянок. Безпосередньо перед початком гри кожна команда отримує миску з водою і паперові веснянки. Суддя встановлює секундомір на півхвилини, і по сигналу «старт» призначений починає наклеювати веснянки на обличчя другу. Після закінчення призначеного часу суддя рахує веснянки. Перемагає команда з найбільшою кількістю веснянок.
 

6. «Біг офіціанта»


Кожній команді будуть потрібні пластикові або паперові тарілки і м'яч для настільного тенісу. Розвага для 4 осіб. Учасники шикуються на фініші, перший учасник кожної команди тримає тарілку на піднятій руці і м'яч на ній. Почувши «старт», учасники біжать до визначеного місця і повертають назад. Вони передають тарілку з м'ячем іншому товаришеві по команді, і він біжить. Відкидання м'яча викликає необхідність повернутися на стартову лінію і відновити біг. Команда з м'ячем першої стає переможцем.
 

7. «Що говорить м'яч»


Для гри вам знадобиться м'яч, скотч, маркер. Наклейте на м'яч смужки ізоляційною стрічкою.
На кожній смузі напишіть різні правила кидка і лову м'яча за допомогою маркера: «Кидок, сидячи», «Кидок, сидячи», «Кидок після стрибка» — можна придумати різні комбінації.
Діти стають у коло. Коли перший гравець ловить м'яч, він повинен дивитися на слова під своєю правою рукою або поруч із нею. Він повинен кинути м'яч, як описано на стрічці, інший гравець повинен спробувати зловити його таким же чином. Потім він дивиться на слова під своєю правою рукою… і гра триває.
 

8. Гра «Лови світло»


Розвага після настання темряви — це те, що найбільше подобається дітям. Для цього знадобиться великий рівний майданчик і ліхтарик. В ідеалі — 3 або більше гравців. Одна дитина, яку називають «світильник», отримує ліхтарик і віддаляється від інших. Вона ненадовго вмикає і вимикає ліхтарик. 
Решта дітей рахує до 100 і біжать у тому напрямку, де побачили спалах світла. У цей час «світло» рухається. Уся складність у тому, що «світильник» повинен включати ліхтарик на мить після кожного зворотного відліку до 60… Той, хто першим знаходить «світло», змінює з ним ролі. Ліхтарик можна змінити на звуковий сигнал, наприклад, з телефону. Тоді учасникам гри доведеться використовувати не зір, а слух...
 

9. «Гонка з гарбузом»


Щоб грати, потрібен гарбуз. Якщо гарбузів немає, можна грати з невеликими кавунами або м'ячами. Також знадобляться щіткові віники або щітки на паличці. Почувши сигнал «старт», кожен мітлою повертає гарбуз до фінішу. Перемагає той, хто прийде першим.
 
Це далеко не всі розваги в дитячих таборах в IT School. Програма жодної зміни не повторюється. Кожен раз вихователі та викладачі придумують щось нове. Запишіть дитину в наш табір — і вона отримає незабутні канікули!

Коментарі ()

    Написати коментар

    Зворотній зв’язок