251

Київ, вул. Будівельників 39

Професії майбутнього | itschool.ua

Самі затребувані професії майбутнього | itschool.ua

12 12

Професії майбутнього



За даними інституту McKinsey, через тотальну автоматизацію до 2030 року близько 15% співробітників у всьому світі втратять роботу. Однак є і зворотна сторона медалі: 8-9% знайдуть роботу в ще не існуючих галузях. Час повільних офіціантів і офісних фахівців, які працюють все життя на одному місці, пройшло. У цій статті ви дізнаєтеся про 10 найперспективніших професій майбутнього, до яких варто придивитися вже сьогодні.


1. Технічні професії все більш дорожчають


Часто повторювана правда полягає в тому, що роботи можуть замінити людей на роботі, але хтось ж повинен їх ремонтувати і обслуговувати. На технічно кваліфікованих фахівців ще довго чекає багато роботи, якщо вони зможуть адаптуватися до нових вимог. Це як в мікро-, так і в макромасштабі. Нещодавно одна з компаній розмістила оголошення про вакансії оператора ферми 3D-принтерів. У його обов'язки входять нагляд за цілими підприємствами і виробничими лініями, а також ремонт окремих пристроїв.
Бюро зайнятості США проаналізувало сектори, які росли найшвидшими темпами з 2016 року і будуть рости до 2026 року. На вершині списку «затребувані в майбутньому професії» опинився установник фотоелектричних панелей. Друге місце зайняв технік вітряних турбін.


2. Транспортна галузь: перспективи зайнятості через 10 років


Українські транспортні компанії перевозять найбільше вантажів в Європу. Транспортна галузь буде розвиватися разом з інноваціями, що з'являються в автомобільній промисловості. Сектор виробництва електромобілів зростає все швидше і швидше. Конструктори і інженери, які вміють будувати електромобілі, обов'язково знайдуть роботу на таких заводах. Одна з найважливіших посад майбутнього через 10 років і в довгостроковій перспективі — інженер, який займається зберіганням енергії.


3. Найперспективніші професії майбутнього — IT-фахівці


Серед найбільш затребуваних професій майбутнього в цій галузі:
експерт з великим даними,
розробник програмного забезпечення,
мобільний розробник,
веб розробник,
розробник бази даних,
хмарний архітектор.
У світі їх число перевищує один мільйон.
Раніше жінок в цій індустрії було дуже мало. Однак останнім часом у багатьох країнах з'явилося багато ініціатив для їх навчання.


4. Майбутні професії людей — високотехнологічна промисловість і біоінженерія


Плавне взаємопроникнення програмування і інженерії з такими галузями, як медицина і біологія, означає, що в цьому секторі буде з'являтися все більше і більше цікавих завдань з робототехніки, нанотехнологій, 3D-друку, доповненої реальності і всіх інших проектів на стику біотехнологій та інформатики. Також зараз багато говорять про генну роботу. І не тільки в корпораціях і університетах, бо ця галузь знань все частіше використовується для прогнозування і лікування захворювань.
 

5. Вибір майбутньої професії в інтернеті


Це в 2010 році можна було ігнорувати мережу і вести свій бізнес тільки в офлайн-режимі. Сьогодні навіть у перукарів і майстрів манікюру є свій сайт і сторінка в соціальних мережах, де клієнти замовляють їх послуги. SEO-фахівці, люди, які ведуть соціальні мережі, виробники вірусного контенту, таргетологи — ці професії з'явилися в останні роки. Як і раніше затребувані рекрутери, які шукають підходящих співробітників.


6. Управління та аналіз даних — одні з найбільш затребуваних навичок в майбутньому


У всіх великих компаній вже є детективи. Кожна людина і компанія залишає багато «слідів» в інтернеті. Завдяки їх аналізу можна дізнатися про слабкі місця підрядника або потенційного співробітника.
Спеціаліст за даними може принести компанії більший прибуток при підписанні контрактів, якщо він знає, які дані шукати і як їх використовувати. Це також орієнтована на майбутнє професія в медицині — зростаючий обсяг належним чином оброблених даних про здоров'я або звички пацієнта полегшує постановку діагнозу.


7. Прогнози для індустрії догляду


Хоча на перший погляд турбота про літніх людях не здається привабливою, її не можна уникнути при аналізі професій майбутнього. За даними ООН, до 2030 року майже кожен четвертий європеєць вийде на пенсію. Буде вдвічі більше людей похилого віку, ніж в 1990 році. Згідно з американськими даними, з 20 найбільш швидкозростаючих галузей на ринку праці до 2026 року половина буде пов'язана з турботою про літніх людей. Не можна заперечувати: знадобиться армія доглядальниць і фізіотерапевтів. Світ відкритий для підприємливих людей, які знайдуть нові ліки або обладнання для реабілітації. Додатки для людей з проблемами пам'яті, діагностика на основі штучного інтелекту, машини, які допомагають у повсякденному житті — перед інженерами і новаторами буде багато проблем. Про це варто пам'ятати при плануванні бізнесу на довгострокову перспективу: якщо клуб, то з заняттями для пенсіонерів і начебто СПА, то з упором на здоров'я і терапію.
 

8. Якщо батьки хочуть, щоб ваша майбутня професія була пов'язана з торгівлею ...


Фабрики і бутіки, що працювали роками, закриваються в одну мить. Люди, які почали свій бізнес в 1990-х роках, довгий час були заможними, а тепер все змінюється. Нещодавно ділові ЗМІ писали про успіх Музею морозива в Сан-Франциско, засновник якого був в списку Forbes «30-30». 25-річна Мері Еліс Банн замість звичайного магазину морозива створила сторінку в Instagram. Аналогічним чином створюються салони краси, торгові центри і бутіки. Тепер клієнти можуть зробити замовлення або записатися до майстра швидко, часто не виходячи з дому.


9. Робота в гастрономії — майбутнє змінить галузь


Аналогічна тенденція спостерігається в гастрономії. Щоб піти в ресторан, крім їжі, людям потрібна додаткова причина. З'явилися бари і ресторани, де можна їсти та пити, сидячи на каруселі, як в парку розваг. Ця тенденція помітна і за кордоном: в США торгові центри, що вмирають, перетворюються в «зони вражень», де можна зробити Селфі на красивому фоні і випробувати щось нове.

Одна справа — замовляти їжу через інтернет. Для більшості людей не має значення, доставляється вона дроном, роботом чи людиною. Інша справа — похід в вишуканий ресторан. Потрібно красиво одягнутися і забронювати столик. З самого початку це не просто гарна їжа, а унікальний спільний досвід.
 

10. Як вибрати майбутню професію, щоб вона не зникла


Через автоматизації робочих місць найбільш схильні до ризику звільнення низькокваліфіковані працівники складів і фабрик.
Серед співробітників середньої ланки — від 8 до 18%, а серед фахівців вищої кваліфікації — близько 3%. Всупереч деяким тенденціям, інженер і хірург все ще матимуть роботу.
Всі прогнози говорять про те, що шанси вижити при ручній праці зменшуються. Ще одна зникаюча область — це традиційний збір і обробка інформації. Про перший подбають роботи, про другий — алгоритми. Тому в довгостроковій перспективі не варто розраховувати на роботу в бібліотеці або в архіві.
Протягом багатьох років традиційна майстерність була в списку зникаючих професій. У хутровиків, шевців і годинникарів роботи стає все менше, тому що людям простіше купити новий виріб, ніж ремонтувати старе. Поки на плаву тримаються Заточники інструментів і ювеліри.
тим не менш, несподівано відбулося повернення до тих традиційних професій, майбутнє яких останнім часом ніхто не передбачав. Це пошиття одягу, виготовлення авторських кондитерських виробів, вина і м'ясних напівфабрикатів.
 
Зайнятість все менше стабілізується. Все більше галузей покладатимуться на контракти. Люди вибирають гнучкі форми зайнятості. Професії майбутнього швидко змінюються, і ті, хто зможе адаптуватися до них, матимуть успіх на ринку праці.

Коментарі ()

    Написати коментар

    Зворотній зв’язок